В Prozorro зміни в функціоналі для прекваліфікації

З 5 вересня у системі на етапі прекваліфікації буде вилучено можливість завантажувати документи при винесенні замовником рішення по кожному із учасників. Протокол прекваліфікації, як це і передбачено законодавством, формуватиметься автоматично після завершення розгляду всіх тендерних пропозицій та винесення рішення по кожному з учасників. Інформація в протоколі міститиме рішення по кожному учаснику та пояснення відхилення, які вніс замовник у відповідні електронні поля.

Зміни стосуються процедур, в яких передбачена прекваліфікація:

  • відкриті торги з публікацією англійською мовою,
  • конкурентний діалог (перший етап),
  • конкурентний діалог з публікацією англійською мовою (перший та другий етап),
  • відкриті торги на закупівлю енергосервісу,
  • рамкова угода.

Згідно з процедурою  прекваліфікації замовник має прийняти рішення та обрати в системі одну з двох опцій:

  • допустити до аукціону (другого етапу);
  • відхилити пропозицію у випадку невідповідності пропозиції.

В останньому випадку.  Замовник у відповідному електронному полі вручну вписує пояснення щодо причин відхилення пропозиції постачальника. Це допомагає постачальникам зрозуміти, яка саме невідповідність була в їхній тендерній пропозиції.

Після заповнення всіх необхідних полів замовник завершує розгляд пропозицій. Натиснувши кнопку “Сформувати протокол розгляду пропозицій” (на різних майданчиках назва може різнитися). Після цього системою автоматично формується протокол розгляду пропозицій на веб-порталі prozorro.gov.ua.

Вилучення можливості підвантажити документи до рішення по кожному постачальнику направлене на забезпечення рівності прав на оскарження кожного учасника закупівлі.

Раніше деякі замовники умисно підвантажували до рішення по конкретному постачальнику скан паперового протоколу розгляду. Відповідно, АМКУ при прийнятті/неприйнятті скарги до розгляду дивився на дату, яка була зазначена в паперовому протоколі. А замовник натискав кнопку “Сформувати протокол розгляду” після того як завершувались 5 днів з дати, що була зазначена в паперовому протоколі. Це призводило до того, що постачальник не міг оскаржити своє відхилення, адже на той час закінчувався п‘ятиденний період оскарження.