4TENDERS

Тестування уповноважених осіб

Починаючи з 01.01.2022 відповідальною за організацію та проведення процедури закупівлі/спрощеної закупівлі є уповноважена особа.

Відповідно до ч. 8 ст. 11 Закону уповноважена особа для здійснення своїх функцій, визначених Законом, підтверджує свій рівень володіння необхідними (базовими) знаннями у сфері публічних закупівель на веб-порталі Уповноваженого органу шляхом проходження безкоштовного тестування. Тестування уповноважених осіб здійснюється відповідно до Порядку організації тестування уповноважених осіб, затвердженого наказом Міністерства економіки України від 06.08.2021 № 376-21.

Отже, рекомендуємо не затягувати з проходженням тестування, щоб вчасно розпочати проведення закупівель. Для проходження тестування Уповноважена особа застосовує електронний підпис, що базується на кваліфікованому сертифікаті відповідно до вимог Закону України “Про електронні довірчі послуги”. Загальний час для проведення тестування складає 60 хвилин. Тест містить 50 тестових питань, які обираються автоматично з переліку тестових питань, кожне з питань передбачає чотири варіанти відповіді, один з яких є правильним. Відповідати на питання можна послідовно або в довільному порядку. Уповноважена особа, яка надала правильну відповідь на 30 та більше питань, вважається такою, що склала тест. У випадку надання правильних відповідей на 29 і менше питань уповноважена особа вважається такою, що не склала тест

Зазначаємо, що з 01.01.2022 уповноважена особа, яка не склала тест, не зможе проводити процедури закупівлі/спрощені закупівлі. Тому замовникам для здійснення закупівельної діяльності необхідно вжити всіх заходів для своєчасного проходження уповноваженими особами тестування.

У разі виникнення необхідності уповноважена особа, яка ще не пройшла тестування, може розпочати закупівлі наприкінці поточного року. Але для завершення таких закупівель після 01.01.2022, така уповноважена особа повинна пройти тестування.

Питання до тестування

Поділитися: