4TENDERS

Щодо звітування до 50 тис. гривень

Щодо звітування до 50 тис. гривень

Чи потрібно звітувати  за Законом України «Про публічні закупівлі» у разі укладання договору на суму від 0,01 грн до 50000,00 грн.

Взагалі, стосовно цього питання Уповноважений орган в сфері публічних закупівель надав змістовне роз’яснення №3323-04/78667-06 від 08.12.2022 року. Проте, сумніви у деяких замовників та консультантів ще залишилися. Давайте, розглянемо це питання , щоб остаточно з’ясувати цей момент.

Згідно з пунктом 11 Особливостей для здійснення закупівель товарів і послуг (крім послуг з поточного ремонту), вартість яких є меншою ніж 100 тис. гривень, послуг з поточного ремонту, вартість яких є меншою ніж 200 тис. гривень, робіт, вартість яких є меншою ніж 1,5 млн гривень, замовники можуть використовувати електронну систему закупівель відповідно до умов, визначених адміністратором електронної системи закупівель, у тому числі електронний каталог для закупівлі товарів. Тобто мають право, проте не зобов’язані цього робити.

У разі здійснення таких закупівель без використання електронної системи закупівель замовник обов’язково дотримується принципів здійснення публічних закупівель, визначених Законом, вносить інформацію про таку закупівлю до річного плану та оприлюднює відповідно до пункту 38 розділу Х “Прикінцеві та перехідні положення” Закону в електронній системі закупівель звіт про договір про закупівлю, укладений без використання електронної системи закупівель.

Водночас згідно з пунктом 38 розділу X “Прикінцеві та перехідні положення” Закону в разі здійснення замовником закупівлі без використання електронної системи закупівель, за умови що вартість закупівлі дорівнює або перевищує 50 тисяч гривень, замовник оприлюднює в електронній системі закупівель звіт про договір про закупівлю, укладений без використання електронної системи закупівель, не пізніше ніж через 10 робочих днів з дня укладення такого договору. При цьому замовники можуть не публікувати інформацію про своє місцезнаходження та/або місцезнаходження постачальників (виконавців робіт та надавачів послуг), та/або місце поставки товарів, виконання робіт чи надання послуг, якщо поширення такої інформації несе ризики для безпеки замовника та/або постачальників (виконавців робіт та надавачів послуг).

Отже, для закупівель вартістю до 50 тис. гривень Законом та Особливостями не передбачене оприлюднення в електронній системі закупівель звіту про договір про закупівлю укладений без використання електронної системи закупівель.

Замовники, на підставі вищенаведеного, для договорів про закупівлю 0,01 грн до 50000,00 грн. оприлюднюють на веб-порталі Уповноваженого органу тільки річний план закупівель.

А за власним бажанням, якщо Ви звикли звітувати на всі суми від 0,01 грн, Ви можете (маєте право) публікувати річний план закупівель та звіт про договір про закупівлю. І це не буде порушенням.

Поділитися: