4TENDERS

НАЗК відновило доступ до Реєстру корупціонерів 

НАЗК частково відновило доступ до Реєстру корупціонерів 

4 вересня голова НАЗК Олександр Новіков повідомив, що Національне агентство з питань запобігання корупції (НАЗК) відновило доступ до Єдиного державного реєстру осіб, які вчинили корупційні або пов’язані з корупцією правопорушення. Але врахувало «безпекові аспекти».

«НАЗК отримало від Міністерства оборони України відповідь про відсутність ризиків у разі відновлення доступу до Реєстру, проте за умови невідображення відомостей стосовно місця роботи, посади на час вчинення особою корупційного або пов’язаного з корупцією правопорушення», — зазначив він.

З початком повномасштабного вторгнення державні органи обмежили доступ до низки реєстрів, зокрема і до Єдиного державного реєстру осіб, які вчинили корупційні або пов’язані з корупцією правопорушення. Вони врахували постанову Кабінету міністрів «Деякі питання забезпечення функціонування інформаційно-комунікаційних систем, електронних комунікаційних систем, публічних електронних реєстрів в умовах воєнного стану» від 12.03.2022 № 263.

Водночас, наголосив Новіков, існує значний суспільний інтерес до відкриття даних цього реєстру. Відсутність доступу до такої інформації значно ускладнює діяльність державних органів та інших організацій, зокрема при призначенні претендентів на відповідні посади, здійсненні публічних закупівель та інших правочинів тощо.

На думку голови НАЗК, «відкриті дані – це потужний інструмент доброчесності, а отже антикорупції».

Поділитися: