Накладання електронного підпису на тендерну пропозицію
- 30.03.2021
- Маргарита Сєднєва
Після 12 квітня 2021 року в системі Прозорро при поданні пропозиції (в усіх конкурентних закупівлях, окрім допорогових) обов’язковим буде накладання електронного підпису на пропозицію. Відповідно до підзаконних актів (наказ №1082) замовники повинні вимагати у учасників накладання електронного підпису на пропозицію.
Який електронний підпис використовувати постачальнику?
Постачальник має використовувати той підпис, який передбачений тендерною документацією/умовами закупівлі Замовника. Тобто необхідно дивитись на те, як вимогу щодо накладання електронного підпису прописав замовник.
Наприклад, якщо вимога в тендерній документації зазначена так, як “підписати пропозицію КЕП/УЕП”, то учасник може підписати пропозицію як КЕП так і УЕП.
Якщо ж Замовник вимагає підписати пропозицію КЕП, то Учасник має підписати КЕП. Бо в такому разі підписання УЕП може бути підставою для відхилення.
Тож перед поданням пропозиції потрібно уважно прочитати вимоги документації Замовника щодо підписання пропозиції та перевірити свій підпис, що він також відповідав вимогам документації.
Хто накладає електронний підпис на пропозицію?
Інформацію про те хто має підписувати пропозицію електронним підписом Замовник зазначає в своїй документації. Але зазвичай, електронним підписом має підписувати особа, уповноважена на підписання тендерної пропозиції.
Підприємства, які зареєстровані в системі як нерезиденти цей функціонал буде необов’язковим. І нерезиденти зможуть подати пропозицію без накладання електронного підпису.
Що робити нерезиденту?
Підприємства, які зареєстровані в системі як нерезиденти цей функціонал буде необов’язковим. І нерезиденти зможуть подати пропозицію без накладання електронного підпису.
Джерело: Prozorro