4TENDERS

Будівельні норми для споруд цивільного захисту

Будівельні норми для споруд цивільного захисту

Міністерство розвитку громад, територій та інфраструктури України затвердило проєкт нових ДБН, які будуть застосовуватися при будівництві захисних споруд цивільного захисту, а також — при реконструкції вже існуючих.

Нові державні будівельні норми набирають чинності з 1 листопада 2023 року. Та встановлюють чіткі вимоги до проєктування та будівництва нових захисних споруд.

Ці ж вимоги будуть обов’язковими для реконструкції та капітального ремонту вже існуючих захисних споруд.

Згідно з новими нормами, всі проєкти відбудови житлових і громадських будівель, у тому числі шкіл, лікарень, садочків повинні будуть передбачати наявність правильно облаштованих зон.

Так, затверджений проєкт ДБН передбачає, що всі захисні споруди мають відповідати стандартам інклюзивності, в тому числі фізичної безбар’єрності. Зокрема, такі споруди мають бути обладнані пандусами для людей з інвалідністю. У разі неможливості облаштування пандуса рекомендується застосовувати підйомні пристрої та механізми.

Також у захисних спорудах повинні бути облаштовані системи візуальної та тактильної навігації, контрастне маркування на сходах та порогах.

Під час нового будівництва обов’язковим є облаштування мінімум одного універсального санітарно-гігієнічного приміщення. Таке приміщення має розраховуватися на кожні 200 осіб.

Проєкт ДБН В.2.2-5:2023 вже розміщений на порталі Єдиної державної електронної системи в сфері будівництва за посиланням.

Протягом місяця проєкт ДБН будуть зареєстровані, а їх контрольний примірник з’явиться у вільному безоплатному доступі для використання під час проєктування будівель.

Також, до 1 листопада Мінвідновлення надаватиме експертні консультації представникам будівельного ринку щодо особливостей нових ДБН та їх впровадження на практиці.

ДБН В.2.2-5:2023 були розроблені Мінвідновлення у співпраці з Міністерством оборони, ДСНС, Мінсоцполітики, Міносвіти, Мінохоронздоров’я, проєктними та науково-дослідними інститутами, практикуючими архітекторами та конструкторами, забудовниками та представниками експертної громадськості.

Поділитися: